Jak planować tłusty czwartek aby dzień nie był ,,tłustym dniem”.

Już teraz warto powiedzieć o liczbach – jeden pączek to w przybliżeniu około 250kcal. Można się pozbyć tego ,,zbędnego balastu” z naszego organizmu ale to wymaga czasu. Aby spalić jednego pączka trzeba ćwiczyć w dość szybkim tempie ponad godzinę.
W tłusty czwartek to już tradycja aby zjeść przynajmniej jednego pączka. Jednak są sposoby, które mogą spowodować ograniczenie tych kalorii z tego przysmaku. Po pierwsze można pomyśleć o samodzielnym przyrządzeniu pączka. Aby jeszcze bardziej zminimalizować liczbę kalorii należy użyć do ich przygotowania mąkę razową zamiast mąki pszennej. Można dodatkowo ograniczać liczbę cukru w cieście.
Kluczowe zasady o których trzeba pamiętać w tym dniu to z pewnością nieprzesadzanie z ilością ,,pochłanianych pączków”. Należy znać umiar i nie jeść do ,,rozpuku” i bez pohamowania kolejnego pączusia. Po zjedzeniu tych pyszności warto wypić lekkim duszkiem szklankę wody aby w razie czego zapełnić żołądek aby ochota na następnego pączka nie nadeszła w tak szybkim czasie.