Wycieczka rowerowa – jak ją zaplanować?

Jazda na rowerze odpręża i relaksuje, a przy tym jest świetnym ćwiczeniem całego ciała. Jeżdżąc nawet wolno, spalić można dużo kalorii. Wycieczki rowerowe to świetny sposób na spędzanie aktywnie wolnego czasu, czy to z rodziną, czy z przyjaciółmi. Dobrze zaplanowana wycieczka sprawi wszystkim radość i zapewni zdrowie i dobre samopoczucie. Warto przemyśleć kilka aspektów, by wszystko było dograne.
Po pierwsze, warto skupić się na trasie. Dobrać należy ją do kondycji, wieku i poziomu zaawansowania uczestników. Na początek warto wybrać krótsze trasy, by następnego dnia nie okazało się, że zakwasy sprawiają problemy z chodzeniem i normalnym funkcjonowaniem. Może to bowiem zniechęcić do jazdy na długi czas.
Po drugie – przekąski. Można zapakować świeże jedzenie do kosza piknikowego i zrobić sobie obiad w plenerze, można także pojechać do ciekawej knajpy. Pierwszy sposób sprawdza się szczególnie podczas wycieczek do lasu. Po trzecie, sprawdzić należy prognozę pogody. Deszcz czy burza nie umilają jazdy!